top of page

Міжнарожна Асоціація клубів Левів (LCI)

 

Історія цього унікального громадського Руху, що об’єднує мільйони людей доброї волі у цілому світі, розпочалася у США майже 100 років тому. У далекому 1917 році, коли у Європі гриміли битви І-ї Світової Війни, американський страховий агент Мелвін Джонс (Melvin Jones), який на той час вже заробив великі гроші у своєму бізнесі, вирішив поділитися своїми статками з іншими. Однак він не хотів щоб ця допомога була одноразовою, а була б постійною і мала б організований, системний характер. Так виникла ідея Клубу Левів (Lions Club) – створення організації людей, які не лише зуміли досягнути життєвого успіху, але й прагнули використати здобуті вміння і можливості для допомоги тим, хто її потребував.
 

У червні 1917 року в Чикаго відбулися збори першого у світі Клубу Левів (Lions Club), а згодом була заснована Міжнародна Асоціація Клубів Левів (Lions Clubs International). Міжнародною емблемою нового руху, затвердженою у 1921 році, було обрано золоту літеру L на темносиньому тлі з головами левів з лівого і правого боку. Цей король звірів символізує гордість організації за своє минуле та віру в її майбутнє. Крім того, на емблемі є напис Lions Clubs International. Англійське слово LIONS (Леви) є анаграмою перших літер головного гасла Лайонізму – “Liberty, Intelligence, Our Nations Safety” (Свобода, Розум, Безпека Наших Націй).

 

Шляхетна ідея “We Serve” (“Ми служимо”) Мелвіна Джонса знайшла відгук у багатьох серцях і вже через 10 років до Клубів Левів належало понад 60000 осіб в США, Канаді, Китаї, Мексиці та Кубі. Перші європейські Клуби з’явилися у 1948 році в Швеції, Швейцарії та Франції, а згодом в усіх країнах Західної Європи, а також в Азії, Південній Америці, Африці та Австралії.

 

У 1989 році Клуби Левів почали створюватись у країнах Східної Європи, а у 1993 році перший Клуб Левів постав в Україні у м.Донецьку. Перший Клуб Левів на західноукраїнських теренах був створений в 2004 році за сприяння польського і американського Клубів Левів.

 

На даний час Міжнародна Асоціація Клубів Левів (Lions Clubs International) є найбільшою у світі харитативною організацією, що є акредитованою при ООН і провадить свою діяльність через Клуби Левів у 202 країнах світу. Вона об’єднує понад 1300000 членів у 45000 Клубах на всіх континентах.

 

Клуби Левів допомагають хворим, будують медичні центри, закладають стипендії для здібних студентів із бідних сімей, допомагають незрячим, фінансують медичні дослідження та провадять діяльність із захисту навколишнього середовища.Члени Клубів Левів регулярно зустрічаються під час зборів Клубу. Інформація про місце і час зборів кожного із 45000 Клубів подається на сайті LCI. Перебуваючи в іншому місті або іншіх країні члени Клубу Левів можуть брати участь у зборах місцевого Клубу.

 

Кожного року відбувається Всесвітня Конвенція LCI, під час якої проходять вибори нового керівництва LCI, а саме Президента LCI, двох Віце-президентів, а також 33-х Міжнародних Директорів. Крім того на Конвенції затверджують міжнародні програми, відбуваються семінари, зустрічі, які завжди є гарною нагодою для обміну досвідом, нових знайомств і налагоджування дружніх контактів.

Члени Клубів Левів у цілому світі присвячують свій час, працюючи в якості волонтерів для організації різноманітих заходів, під час яких збирають пожертви на користь наших ближніх, які потребують їхньої допомоги і підтримки.

Цілі Міжнародної асоціації клубів левів (LCI)

 

  • Створення i зміцнення духу порозумiння мiж людьми у цiлому свiтi

  • Впровадження засад громадянського суспільства i справедливої влади

  • Спільна праця з метою громадянського, культурного i морального успiху нашого суспiльства.

  • Поєднання клубiв зв’язками дружби, партнерства i порозумiння

  • Створення платформи для широкої дискусiї щодо актуальних проблем суспільства, однак із недопущенням тенденційних полiтичних дебатів та сектантських релiгiйних диспутів

  • Заохочення людей доброї волi до безкорисної служби суспiльству, підтримка активностi та пропагування високих етичних стандартiв в сферi бізнесу, підприємництва та суспiльної дiяльностi

bottom of page