МОЛОДІЖНИЙ ТАБІР “КАШУБИ” (ПОЛЬЩА, ЛИПЕНЬ 2009 р.)

July 19, 2009

Я дуже люблю подорожувати закордон, пізнавати нові місця, милуватися недоторканою природою, розгадувати таємниці й легенди міст з численними архітектурними пам’ятками. Не менше люблю знайомитися з новими цікавими людьми, особливо, якщо вони з інших країн, дізнаватися про їх спосіб життя, національні традиції, та просто весело проводити час в оточенні чудових людей. І завдяки Клубу Левів міста Львова влітку саме так я й провела 3 тижні в Польщі. Це не був мій перший візит до цієї країни, але й цього разу я побачила багато нового й цікавого, прониклася ментальністю народу, адже деякий час жила в польській сім’ї.

Дорога до Варшави пролетіла практично непомітно, і зранку на вокзалі мене приязно і тепло зустріла моя host-sister Агнеса та її мама. З найпершої ж поїздки в автомобілі, коли мене везли до мого нового дому на тиждень, помітила, що поляки ретельно дотримуються правил дорожнього руху. Та мене дуже здивувала помітно менша кількість позашляховиків, порівняно з Україною, та майже цілковита відсутність стоянок в спальних кварталах, тож майже всі автомобілі стояли просто біля багатоповерхівок.

 

За час, проведений в Варшаві, я багато де побувала і багато чого побачила. Спочатку був концерт при відкритому небі популярних польських виконавців, іншого дня ми з Агнесою кілька годин каталися та фотографувалися на її власному коні на іподромі недалеко від міста, а ще відвідали один з клубів в центрі Варшави, де відбувалась вечірка в латиноамериканському стилі. Не обійшлося також і без шопінгу, який, безсумнівно, полюбляють усі дівчата, в найбільшому шопінг-центрі Польщі зі скляною стелею хвилястої форми. Також мені дуже пощастило потрапити на концерт піаніста, який виконував твори видатного польського композитора Шопена.

Не знаю, чому так багато людей вважає, що в Варшаві нема на що дивитися, але мені дуже сподобалася старовинна частина міста з численними ліхтарями, красивими історичними та архітектурними спорудами, вуличними музикантами, які створювали неповторну дещо романтичну атмосферу.

 

2 дні ми провели в Кракові, де нам винайняли гіда, який провів цікаву і захопливу екскурсію центральними вулицями міста. Звичайно, що ми відвідали одну з найвідоміших споруд Польщі – замок Вавель. По дорозі до Кракова ми потрапили в одну з найдовших соляних шахт світу у Вєлічці.

 

Після чудового тижня, проведеного в польській сім’ї, я опинилася в міжнародному таборі «Кашуби» на піdночі Польщі. Там ми жили серед соснового лісу біля великого мальовничого чистого озера. У таборі нам були доступні різноманітні розваги: великий та настільний теніс, волейбол, велосипеди, каное, катамарани, караоке, а, отже, кожен міг обрати для себе щось до вподоби.

Дуже часто для нас наймали автобус і возили на екскурсії в різні міста і містечка, такі як: Гданськ, Гдиня, Сопот, та невеличкі кашубські села, де ми змогли ближче познайомитися з традиціями кашубців. Захоплюючим було те, що вони мали свій власний алфавіт у вигляді нотного стану.

 

Одного дня ми відвідали замок в Мальборку, який вражав своєю величністю та красою. Ми дуже весело провели час, сплавляючись в каное по річці, яка впадала в одне з озер, яких в Кашубах незліченна кількість. Також ми побували на місцевому етнофестивалі та дискотеці в американському клубі.

Та найцікавіше організатори приготували для нас на останній день. Все почалося з того, що ми кілька годин поспіль провели в екстремальному катанні на джипах ґрунтовими дорогами в лісі і на полі або й по бездоріжжю, а потім на спеціально обладнаній галявині грали в пейнтбол, а ще згодом освоювали їзду на квадроциклах.

Та після повернення в табір всезагальне захоплення і радість змінилися сумом і тугою, адже всі знали, що скоро доведеться прощатися. За ті 2 тижні, що ми провели в таборі, студенти з різних країн дуже здружилися між собою. Увесь вільний час ми проводили разом, то плаваючи і засмагаючи, то граючи різні ігри, то співаючи під гітару, або просто сиділи в когось в кімнаті або біля озера і спілкувалися на різні теми. Тому всім так важко було попрощатися з людьми, які стали за цей час майже рідними. Та ми заспокоювали один одного обіцянками неодмінно зустрітися в майбутньому або в наступних таборах, або приїжджаючи один до одного в гості.

Дуже дякую Lions Club за такий неповторний і незабутній відпочинок, який дав можливість побачити і дізнатися стільки всього цікавого!

Оксана Мороз (м.Львів)

 

Please reload

Останні публікації
Please reload

Архів
Please reload

Пошук за мітками
Please reload

Слідкуйте за нами
  • Facebook Basic Square

© 2023 by Lviv Lions.

  • Facebook App Icon