МОЛОДІЖНИЙ ТАБІР “САКСОНІЯ” (НІМЕЧЧИНА, СЕРПЕНЬ 2009 р.)

December 30, 2014

Влітку 2009 року я мала чудову нагоду взяти участь у Програмі молодіжного обміну від Клубу Левів м. Львова. Участі в молодіжному таборі “Саксонія” передувало проживання у німецькій родині.

Будиночок моєї host-family знаходився на окраїні міста Haale. Сім‘я складалася з однієї особи – чудової радісної жінки і просто гарної людини – Маріон Подс (Marion Pods). Чоловік Маріон помер бл. 4р. тому, а прийомний син (Крістіан) живе окремо. Я написала, що в сім’ї лише одна особа, але насправді моя host-mother живе не сама, у неї є класна собачка Леслі, якій лише 6 місяців і повно енергії.

Маріон належить невеличкий двоповерховий будиночок, гараж на одне авто, а також затишний садочок з невеличким ставком уякому плавали рибки: 1 чорна з золотим, 2 сірих і 6 золотих. Це можливо трохи банально, але я зауважила, що дві сірі рибки завжди плавали біля чорної (за розмірами вона найбільша, а золоті найменші).

 

Окрім мене мама-Маріон взяла до себе ще одну дівчину – Ніно з Грузії. 4 серпня Маріон повезла нас в Берлін.

В наступні дні я побачила також центральну частину міста Haale, ми побували у місцевому замку, грали в боулінг разом з Крістіаном та його другом. В один з днів ми допомагали Маріон по саду: я вперше в житті косила газон.

 

А ще одного разу я сама почистила ставочок Маріон. 8 серпня ми відвідали Дрезден.У дні коли Маріон була на роботі ми з Ніно грали в монополію, гуляли і бігали з Леслі, а один раз навіть спекли пляцок за австрійським рецептом. Ми з Ніно чудово провели час у сім’ї Маріон.

 

9 серпня, смачно поснідавши (як і завжди у Маріон), ми поїхали в інше місто – в Єну (Jena), де провели перший тиждень табору. Знайомство з іншими учасниками молодіжного табору відбувалося у формі гри. З 16 учасників табору «Саксонія» четверо прибули з Японії, двоє з Грузії, один з США, одна з Туреччини, одна з Угорщини, двоє з Данії, одна з Швеції, двоє з Польщі та двоє з України. Познайомившись із усіма, ми пішли на прогулянку по місту.

 

У перший тиждень табору в гуртожитку ми всі разом куховарили і навіть не раз, а двічі! І одного разу один з членів місцевого Клубу Левів запросив нас на свій виноградник, де він з цього ж винограду робить власне вино і продає його до місцевих ресторанів.

Другий тиждень табору ми провели в м.Ляйпціг (Leipzig). За цей період ми побували на видавництві місцевої газети, в зоопарку, на фабриці Porsche, а ще малювали графіті і займалися рафтингом.

В останній вечір на прощальну вечірку приїхали більшість наших прийомних сімей, а моя прийомна мама приїхала з собачкою.

 

Табір, як і перебування у сім’ї, мені дуже сподобався, я познайомилася з великою кількістю цікавих людей і тепер маю багато нових друзів. До речі, завдяки одному з австрійських Клубів Левів я мала змогу пройти університетську практику в Австрії, недалеко від Відня. Моя практика там тривала до 31 липня, а перебування в сім’ї почалося 1серпня, тому 31липня, відразу після останнього дня практики, я поїхала поїздом до Німеччини.

 

Ірина Крук (м.Львів)

 

Please reload

Останні публікації
Please reload

Архів
Please reload

Пошук за мітками
Please reload

Слідкуйте за нами
  • Facebook Basic Square

© 2023 by Lviv Lions.

  • Facebook App Icon